I dýchací cesty se mohou stát obětí špatného pracovního prostředí, a proto se je vyplatí chránit. Může se jednat o ochranu dechu každého jednotlivého pracovníka, nebo o odsávání či filtraci vzduchu v pracovním prostředí.

Ochrana dechu při práci

Ochrana dechu při práci

Ochrana dechu při práci

I dýchací cesty se mohou stát obětí špatného pracovního prostředí, a proto se je vyplatí chránit. Každý pracovník i zaměstnavatel by se měl snažit o ochranu dýchání, pokud se práce odehrává v prostředí, jež by mohlo poškodit dýchací cesty. Může se jednat o ochranu dechu každého jednotlivého pracovníka, nebo o odsávání či filtraci vzduchu v pracovním prostředí.

Respirátory

Úplně nejzákladnější ochranné pomůcky proti prašnému prostředí, azbestu či aerosolům představují respirátory, což jsou jednorázově použitelné celofiltrační polomasky. Vyráběny jsou ve variantách s výdechovým ventilkem, nebo bez něho. Podle úrovně dosažené ochrany se respirátory rozdělují do tříd P1, P2 a P3.

Masky a polomasky

Respirátory představují pouze základní ochranu, ale pokud potřebujete dýchací cesty ochránit o něco více, doporučuje se použití ochranných masek nebo ochranných polomasek. K tomu se dají podle pracovního prostředí vybrat nejvhodnější filtry. K nejlepším výrobkům se řadí ty od firem 3M, JSP a Spirotek. Pokud byste potřebovali ještě vyšší ochranu, než jakou představují masky a polomasky, pak si můžete objednat rovnou dýchací jednotky. Na našem trhu veškeré zmíněné výrobky můžete získat od dlouholeté stálice, společnosti Tomis CZ, kde se nemusíte obávat, že byste si zakoupili nekvalitní výrobek.

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist