Pracovní obuv

To co má pracovník obuté během pracovní doby může podstatně ovlivnit jeho výkonnost, efektivitu práce i celkové nasazení. Pracovní obuv je důležitá, musí perfektně sedět a samozřejmě, dodržovat určité standardy potřebné pro výkon dané práce.

Pohodlná a funkční pracovní obuv OS

Pohodlná a funkční pracovní obuv OS

Pohodlná a funkční pracovní obuv OS

Že jste o pracovní obuvi značky OS ještě nikdy neslyšeli? Přitom se jedná o celosvětově známou profesionální firma z Dánska (OTTO SCHACHNER), jenž se již od roku 1946 zabývá výrobou vysoce kvalitních ochranných pracovních pomůcek. Jejím cílem je přinášet zákazníkům takové pomůcky, které jim usnadní práci a dokáží zajistit bezpečnost a komfort. Mezi ochranné pomůcky OTTO SCHACHNER patří pracovní obuv OS, rukavice OS, pracovní oděvy OS či spodní prádlo OS, ochranné helmy OS, sluchadla OS a mnoho dalšího. Dánská pracovní obuv OS je výjimečná díky propracované technice výroby a i díky tomu je vyvážena do celé Evropy. Pracovní obuv OS může být použita ve všech zaměstnáních, kde je bezpečnost práce na prvním místě. Od zdravotnictví, přes potravinářství až po těžký průmysl.

 

Pracovní obuv OS se exkluzivně vyrábí v České Republice, konkrétně českou společností Prabos plus a.s.. Tato společnost se zaměřuje na výrobu svých vlastních produktů, které se prodávají pod značkou PRABOS. Ovšem nebrání se ani výrobě produktů pro jiné konkurenční značky. Mezi ně právě patří i dánská společnost OTTO SCHACHNER. Její nabídka je složena ze tří řad obuvi v originálním designu. Jedná se o řady SNAKE, BLACK & RED a BLUE EDITION. Tyto produktové řady si můžete pořídit přímo od společnosti OS nebo skrze obchodní zástupce, mezi něž patří i naše společnost TOMIS CZ. Pro pohodový online nákup můžete využít náš e-shop na adrese www.tomiscz.cz. Nyní si blíže představíme jednotlivé produktové řady.

 

 

Snake

Řada obuvi SNAKE se vyznačuje extrémně ohebnou podrážkou PU/TUP, která napomáhá vašemu přirozenému pohybu a také se perfektně dokáže přizpůsobit terénu, po kterém jdete. Navíc neobsahuje žádné kovové součásti. Co dál vám tato obuv nabízí? Například praktickou ochranu proti okopu a oděru, kompozitní tužinku, či také tzv. rolovací podešev SNAKE PU/TPU s vysokou absorpcí energie v oblasti paty – 30 J. Obuv můžete prakticky nosit jak do venkovních, tak i vnitřních prostorů. Zaručeně ji ocení například pracovníci v jakémkoli průmyslu. K dostání je ve velikostech 36-48.

 

 

BLACK & RED

Druhou řadou je BLACK & RED, která je opatřena odolnou podrážkou PU/pryž a také anatomicky tvarovanou stélkou „DRY-FEET“. I tato obuv je bez kovových součástí. Obuv BLACK & RED je vysoce kvalitní obuví, ve které bude vaše chodidlo v bezpečí. Čím vším je vybavena? Například ochranou ve špičce a patě proti okopu, kompozitní tužinkou nebo také kevlarovou planžetou, či protiskluzovou podešví PU/pryž. I tato řada je skvělá jak pro venkovní, tak i vnitřní nošení a pořídit si ji můžete ve velikostech 36-48. Obuv z řady BLACK & RED ocení například zaměstnanci v těžkém průmyslu, stavebnictví nebo zemědělství.

 

 

BLUE EDITION

Poslední řadou je BLUE EDITION, která se může pochlubit nebarvící podrážkou PU/PU a také speciálně anatomicky tvarovanou stélkou, či reflexními bezpečnostními prvky. I tato pracovní obuv je skvělá pro venkovní i vnitřní prostory. Ocení ji zejména pracovníci ve stavebnictví, v automobilovém průmyslu, zemědělství a podobně. Pořídit si ji můžete ve velikostech 36-48.

 

Další články v rubrice Pracovní obuv

6 tipů na stylovou pracovní obuv, kterou nazujete i ve volném čase

6 tipů na stylovou pracovní obuv, kterou nazujete i ve volném čase

Pamatujete na pracovní obuv, kterou nosili dělníci před 15 lety? Jestli se vám zkřivil obličej, tak si ji vybavujete poměrně přesně. Nebylo to totiž vůbec nic hezkého, čím byste se chtěli chlubit, nebo co byste si oblékli do města. Doba se ale změnila. To, co se teď nazývá pracovní obuví, byste na první pohled téměř nerozeznali od normálních, stylových bot. Ve většině případů jsou mnohem kvalitnější než klasické boty. Navíc vás i ochrání před nejrůznějším nebezpečím.

Zobrazit celý článek >

Pracovní obuv Raven hlásí návrat – vylepšená podešev pro ještě více komfortu

Pracovní obuv Raven hlásí návrat – vylepšená podešev pro ještě více komfortu

bezpečnostních bot zkrátka nelze dělat kompromisy a poměr kvalita/cena je na prvním místě. Jde však prvotřídní kvalitu ještě vylepšit? V případě bezpečnostních bot Raven se to podařilo. Boty Raven nyní disponují odolným podešvem, který díky svému zpracování efektivně potlačuje nárazy během nošení a přináší vám tak ještě vyšší míru pohodlí. Vaše nohy budou dokonale chráněny a současně jim dopřejete potřebný komfort. Díky tomu můžete předejít zbytečným komplikacím, spojených při zvýšené fyzické námaze chodidel.

Zobrazit celý článek >

Pracovní obuv s ocelovou špičkou – ideální volba do náročného a rizikového prostředí

Pracovní obuv s ocelovou špičkou – ideální volba do náročného a rizikového prostředí

Je zcela logické, že jsou úplně jiné nároky na obuv, kterou si člověk vezme na vycházku a na obuv pracovní. V mnoha případech totiž lidé pracují v náročném a rizikovém prostředí a právě dobrá pracovní obuv s ocelovou špičkou je může uchránit před úrazem.

Aby měl člověk jistotu, že si kupuje opravdu kvalitní a bezpečnou pracovní obuv, měl by vybírat z produktů, které jsou ověřené certifikátem. V případě pracovní obuvi s ocelovou špičkou se jedná o obuv z kategorií EN 346 (ochranná obuv) a EN 345 (bezpečnostní obuv). Pokud se rozhodnete pro ochrannou obuv (s označením P), bude mít tužinka ve špičce boty odolnost max. 100 J. V případě, že byste vyžadovali ještě vyšší odolnost špičky, vyberte si bezpečnostní obuv (má označení S), protože tento typ bot má odolnost špičky dvojnásobnou.

Zobrazit celý článek >

Předchozí články v rubrice Pracovní obuv

Rady a tipy pro správnou péči a údržbu pracovní obuvi

Rady a tipy pro správnou péči a údržbu pracovní obuvi

Bohužel nic nevydrží věčně. Přesto existují způsoby, jak věcem prodloužit životnost. Přesně tak, hovoříme o údržbě. Vše potřebuje údržbu. S automobilem jezdíme do servisu, kde se o většinu údržby postarají odborníci. Jak prodloužit životnost věcem, které běžně používáme, ale neexistuje pro ně žádný pomyslný servis? V následujícím textu vám přiblížíme jak se správně postarat o pracovní obuv, aby vám vydržela v dobré kondici co nejdelší dobu. Rad je mnoho, času a prostoru málo, proto se bez dalších zbytečných řečí pustíme do práce.

Zobrazit celý článek >

Jak se orientovat v sortimentu pracovní obuvi a co znamenají jednotlivé normy

Jak se orientovat v sortimentu pracovní obuvi a co znamenají jednotlivé normy

Pracovní obuv je velmi důležitou součástí při každé práci. Nemusí jít pouze o zaměstnání, pracovní obuv je vhodná i při ostatních aktivitách. Kvalitní pracovní obuv chrání před úrazem, poskytuje komfort při celodenním nošení a tak se Vaše nohy nebudou cítit unavené. Kvalitní, bezpečná a pohodlná pracovní obuv je základ pracovního oděvu. Dnes je k dostání široký sortiment pracovní obuvi...

Zobrazit celý článek >

Pracovní obuv

Pracovní obuv

 To co má pracovník obuté během pracovní doby může podstatně ovlivnit jeho výkonnost, efektivitu práce i celkové nasazení. Pracovní obuv je důležitá, musí perfektně sedět a samozřejmě, dodržovat určité standardy potřebné pro výkon dané práce. Prvním, co nás při výběru bot do práce bude zajímat jsou jejich ochranné vlastnosti. Známým ochranným prvkem jsou ocelí vyztužené špičky, které mají nohu ochránit před pádem těžkého předmětu.  

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist