Pracovní obuv

To co má pracovník obuté během pracovní doby může podstatně ovlivnit jeho výkonnost, efektivitu práce i celkové nasazení. Pracovní obuv je důležitá, musí perfektně sedět a samozřejmě, dodržovat určité standardy potřebné pro výkon dané práce.

Pracovní obuv Raven hlásí návrat – vylepšená podešev pro ještě více komfortu

Pracovní obuv Raven hlásí návrat – vylepšená podešev pro ještě více komfortu

U bezpečnostních bot zkrátka nelze dělat kompromisy a poměr kvalita/cena je na prvním místě. Jde však prvotřídní kvalitu ještě vylepšit? V případě bezpečnostních bot Raven se to podařilo. Boty Raven nyní disponují odolným podešvem, který díky svému zpracování efektivně potlačuje nárazy během nošení a přináší vám tak ještě vyšší míru pohodlí. Vaše nohy budou dokonale chráněny a současně jim dopřejete potřebný komfort. Díky tomu můžete předejít zbytečným komplikacím, spojených při zvýšené fyzické námaze chodidel.

 

Zbrusu nová kolekce Raven XT obsahuje bezpečnostní obuv pro běžné úkony, boty s pryžovou podrážkou, bílou obuv ESD nebo úzce specializovanou obuv pro svářeče. Všechny typy nabízí vylepšenou podešev zvyšující komfort.

 

Nechybí ani pracovní sandále a poloboty, kotníková pracovní obuv (ve variantě se zateplením i bez něj) nebo vysoká holeňová obuv (taktéž s možností zateplení či nikoli).

 

Pro méně náročné činnosti je k dispozici typ pracovní obuvi "O" - obuv nemá bezpečnostní tužinku ve špici ani stélku odolnou proti propíchnutí. Pro činnosti nebo zaměstnání, kde hrozí nebezpečí úrazu, pádu předmětu (například haly, skladiště) je vhodná bezpečnostní obuv "S", která se vyznačuje bezpečnostní tužinkou ve špici a stélkou odolnou proti propichu.

Bezpečnostní obuv Raven – hlavní přednosti

·         Podrážka z PU/PU, dvouhustotního polyuretanu

·         Protiskluzný podešev, který splňuje nejvyšší kritéria SRC

·         Patní část obsahuje tlumič nárazu pro vyšší komfort během nošení

·         Boty s označením "S" disponují stélkou proti propíchnutí a tužinkou ve špici

·         Podešev zajišťuje odolnost vůči olejům

·         Svršek obuvi z kůže je prodyšný a odolný proti vodě

·         Vybrané modely mají antistatické vlastnosti nebo zateplení

Jako další přednosti lze zmínit:

·         Vícenásobné prošití, které zvyšuje odolnost svršku obuvi

·         Špička odolná proti okopu, která tak zajišťuje dlouhou životnost obuvi

·         Retroreflexní paspulka, která zvyšuje viditelnost

·         XT design - "extrémní pohodlí" pro vaše chodidla

 

http://catalogue.cerva.com/books/rwxv/#p=1

Další články v rubrice Pracovní obuv

6 tipů na stylovou pracovní obuv, kterou nazujete i ve volném čase

6 tipů na stylovou pracovní obuv, kterou nazujete i ve volném čase

Pamatujete na pracovní obuv, kterou nosili dělníci před 15 lety? Jestli se vám zkřivil obličej, tak si ji vybavujete poměrně přesně. Nebylo to totiž vůbec nic hezkého, čím byste se chtěli chlubit, nebo co byste si oblékli do města. Doba se ale změnila. To, co se teď nazývá pracovní obuví, byste na první pohled téměř nerozeznali od normálních, stylových bot. Ve většině případů jsou mnohem kvalitnější než klasické boty. Navíc vás i ochrání před nejrůznějším nebezpečím.

Zobrazit celý článek >

Předchozí články v rubrice Pracovní obuv

Pracovní obuv s ocelovou špičkou – ideální volba do náročného a rizikového prostředí

Pracovní obuv s ocelovou špičkou – ideální volba do náročného a rizikového prostředí

Je zcela logické, že jsou úplně jiné nároky na obuv, kterou si člověk vezme na vycházku a na obuv pracovní. V mnoha případech totiž lidé pracují v náročném a rizikovém prostředí a právě dobrá pracovní obuv s ocelovou špičkou je může uchránit před úrazem.

Aby měl člověk jistotu, že si kupuje opravdu kvalitní a bezpečnou pracovní obuv, měl by vybírat z produktů, které jsou ověřené certifikátem. V případě pracovní obuvi s ocelovou špičkou se jedná o obuv z kategorií EN 346 (ochranná obuv) a EN 345 (bezpečnostní obuv). Pokud se rozhodnete pro ochrannou obuv (s označením P), bude mít tužinka ve špičce boty odolnost max. 100 J. V případě, že byste vyžadovali ještě vyšší odolnost špičky, vyberte si bezpečnostní obuv (má označení S), protože tento typ bot má odolnost špičky dvojnásobnou.

Zobrazit celý článek >

I při práci v zimě můžete své nohy udržet v teple a v suchu

I při práci v zimě můžete své nohy udržet v teple a v suchu

Při výběru zimní pracovní obuvi klaďte velký důraz na použitý materiál. Na povrchu to nejčastěji bývá vepřová nebo hovězí kůže, která je pro práci v zimě ideální. Je velmi pevná, což zajišťuje botě potřebnou odolnost a zároveň propustí jen minimální množství chladu. Pokud se přes kožený povrch boty dostane chlad dál, zachytí ho vnitřní zateplení a vaše nohy zůstanou před zimou dokonale chráněny.

Zobrazit celý článek >

Pohodlná a funkční pracovní obuv OS

Pohodlná a funkční pracovní obuv OS

Že jste o pracovní obuvi značky OS ještě nikdy neslyšeli? Přitom se jedná o celosvětově známou profesionální firma z Dánska (OTTO SCHACHNER), jenž se již od roku 1946 zabývá výrobou vysoce kvalitních ochranných pracovních pomůcek. Jejím cílem je přinášet zákazníkům takové pomůcky, které jim usnadní práci a dokáží zajistit bezpečnost a komfort. Mezi ochranné pomůcky OTTO SCHACHNER patří pracovní obuv OS, rukavice OS, pracovní oděvy OS či spodní prádlo OS, ochranné helmy OS, sluchadla OS a mnoho dalšího...

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist