Pracovní obuv

To co má pracovník obuté během pracovní doby může podstatně ovlivnit jeho výkonnost, efektivitu práce i celkové nasazení. Pracovní obuv je důležitá, musí perfektně sedět a samozřejmě, dodržovat určité standardy potřebné pro výkon dané práce.

Pracovní obuv s ocelovou špičkou – ideální volba do náročného a rizikového prostředí

Pracovní obuv s ocelovou špičkou – ideální volba do náročného a rizikového prostředí

Je zcela logické, že jsou úplně jiné nároky na obuv, kterou si člověk vezme na vycházku a na obuv pracovní. V mnoha případech totiž lidé pracují v náročném a rizikovém prostředí a právě dobrá pracovní obuv s ocelovou špičkou je může uchránit před úrazem.

 

Aby měl člověk jistotu, že si kupuje opravdu kvalitní a bezpečnou pracovní obuv, měl by vybírat z produktů, které jsou ověřené certifikátem. V případě pracovní obuvi s ocelovou špičkou se jedná o obuv z kategorií EN 346 (ochranná obuv) a EN 345 (bezpečnostní obuv). Pokud se rozhodnete pro ochrannou obuv (s označením P), bude mít tužinka ve špičce boty odolnost max. 100 J. V případě, že byste vyžadovali ještě vyšší odolnost špičky, vyberte si bezpečnostní obuv (má označení S), protože tento typ bot má odolnost špičky dvojnásobnou.

 

Ve většině případů se tužinka ve špičce vyrábí z kovů, ale není výjimkou, že se používají i jiné materiály. Někteří výrobci vyrábějí tužinku například z tvrzeného plastu.

 

Je zcela logické, že výrobci se snaží reflektovat potřeby různých profesí. Proto vyrábí pracovní obuv s ocelovou špičkou hned v několika provedeních. Na trhu můžete nalézt například kotníkovou pracovní obuv s ocelovou špičkou, ale také vysokou holeňovou obuv. K dostání jsou také speciální holínky s ocelovou špičkou a zrovna tak i ochranné bezpečnostní sandály. Zkrátka. Každý si může najít botu, která bude splňovat jeho požadavky.

 

Logicky vyvstává také otázka, kteří výrobci pracovní obuvi s ocelovou špičkou jsou nejlepší. Bohužel na takto obecně položenou otázku nelze jednoduše odpovědět. Každá firma se specializuje na trošku jiný segment a nabízí odlišná řešení. Zmíníme tedy hned několik předních světových značek, které vyrábí spolehlivé pracovní oděvy a obuv. Patří mezi ně výrobci Black Knight, Boots, CRV, Delta, Dunlop, Fridrich a Fridrich, Panda, Raven, Sioen, TO WORK FOR nebo U-Power.

Podle čeho se odolnost ocelové špičky testuje?

Protože se jedná o produkty, které mají zaručovat bezpečnost osob při práci, je nutné, aby docházelo k důslednému testování výrobků, než budou uvedeny na trh. Testování tužinky ve špičce boty se provádí na základě normy ČSN EN 12568. Co si pod tím představit? To hned vysvětlíme.

 

1)      Odolnost vůči stlačení – při testování se tužinky stlačují silou o hmotnosti 1000 kg pro ochrannou a 1500 kg pro bezpečnostní obuv. Následně se přeměřuje zbytková výška pod tužinkou a samozřejmě také stav samotné tužinky. Základním cílem kontroly je zajistit, aby tužinka byla dostatečně pevná a správně koncipovaná. Měla by bezproblémově vydržet tlak síly odpovídající deklarované hodnotě a tím ochránit prsty na nohou.

2)      Odolnost vůči nárazu – v dalším procesu testování musí tužinky odolat energii nárazu o síle 100 J v případě ochranné obuvi, u bezpečnostní obuvi pak 200 J. Zkouška se snaží o simulaci situace, která odpovídá pracovním podmínkám pracovníků využívající tuto obuv. Zkouška probíhá pomocí ocelového klínového nárazníku, který se na obuv shodí. Následně se změří zbytková výška pod tužinkou (musí pod ní zůstat dostatečný prostor pro prsty) a také se kontroluje, zda nemá ostré hrany nebo trhliny.

 

Práce v nebezpečném prostředí není žádná sranda. Proto jednotlivé typy pracovních obuví prochází testem. U některých profesí mají pracovníci dokonce povinnost nosit pracovní obuv s ocelovou špičkou, aby nemohlo dojít k jejich zranění.

Kde se dá pracovní obuv s ocelovou špičkou koupit nebo objednat? 

Možností je hned několik. Pokud sháníte pracovní obuv s ocelovou špičkou pro sebe, nebo pro své pracovníky, můžete si ji objednat z e-shopu společnosti Tomis CZ na webových stránkách WWW.TOMISCZ.CZ. A to vše z pohodlí vašeho domova. V případě, že dáváte přednost osobnímu výběru, dostavte se přímo na podnikovou prodejnu a sídlo firmy, které najdete na adrese Brodská 654 v Příbrami. Pružné dodávky jsou zajišťovány pravidelnými závozy vlastní dopravou do mnoha regionů po ČR (zdarma), včetně každodenního rozvozu po Praze. Budeme se na vaši návštěvu těšit a rádi odpovíme na vaše otázky.

Fotogalerie

Pracovní obuv s ocelovou špičkou značky Panda

Pracovní obuv s ocelovou špičkou PANDA - www.tomiscz.cz

Pracovní obuv s ocelovou špičkou značky Raven

Pracovní obuv s ocelovou špičkou RAVEN - www.tomiscz.cz

Pracovní obuv s ocelovou špičkou značky Fridrich a Fridrich

Pracovní obuv s ocelovou špičkou značky Fridrich a Fridrich  - WWW.TOMISCZ.CZ

Další články v rubrice Pracovní obuv

6 tipů na stylovou pracovní obuv, kterou nazujete i ve volném čase

6 tipů na stylovou pracovní obuv, kterou nazujete i ve volném čase

Pamatujete na pracovní obuv, kterou nosili dělníci před 15 lety? Jestli se vám zkřivil obličej, tak si ji vybavujete poměrně přesně. Nebylo to totiž vůbec nic hezkého, čím byste se chtěli chlubit, nebo co byste si oblékli do města. Doba se ale změnila. To, co se teď nazývá pracovní obuví, byste na první pohled téměř nerozeznali od normálních, stylových bot. Ve většině případů jsou mnohem kvalitnější než klasické boty. Navíc vás i ochrání před nejrůznějším nebezpečím.

Zobrazit celý článek >

Pracovní obuv Raven hlásí návrat – vylepšená podešev pro ještě více komfortu

Pracovní obuv Raven hlásí návrat – vylepšená podešev pro ještě více komfortu

bezpečnostních bot zkrátka nelze dělat kompromisy a poměr kvalita/cena je na prvním místě. Jde však prvotřídní kvalitu ještě vylepšit? V případě bezpečnostních bot Raven se to podařilo. Boty Raven nyní disponují odolným podešvem, který díky svému zpracování efektivně potlačuje nárazy během nošení a přináší vám tak ještě vyšší míru pohodlí. Vaše nohy budou dokonale chráněny a současně jim dopřejete potřebný komfort. Díky tomu můžete předejít zbytečným komplikacím, spojených při zvýšené fyzické námaze chodidel.

Zobrazit celý článek >

Předchozí články v rubrice Pracovní obuv

I při práci v zimě můžete své nohy udržet v teple a v suchu

I při práci v zimě můžete své nohy udržet v teple a v suchu

Při výběru zimní pracovní obuvi klaďte velký důraz na použitý materiál. Na povrchu to nejčastěji bývá vepřová nebo hovězí kůže, která je pro práci v zimě ideální. Je velmi pevná, což zajišťuje botě potřebnou odolnost a zároveň propustí jen minimální množství chladu. Pokud se přes kožený povrch boty dostane chlad dál, zachytí ho vnitřní zateplení a vaše nohy zůstanou před zimou dokonale chráněny.

Zobrazit celý článek >

Pohodlná a funkční pracovní obuv OS

Pohodlná a funkční pracovní obuv OS

Že jste o pracovní obuvi značky OS ještě nikdy neslyšeli? Přitom se jedná o celosvětově známou profesionální firma z Dánska (OTTO SCHACHNER), jenž se již od roku 1946 zabývá výrobou vysoce kvalitních ochranných pracovních pomůcek. Jejím cílem je přinášet zákazníkům takové pomůcky, které jim usnadní práci a dokáží zajistit bezpečnost a komfort. Mezi ochranné pomůcky OTTO SCHACHNER patří pracovní obuv OS, rukavice OS, pracovní oděvy OS či spodní prádlo OS, ochranné helmy OS, sluchadla OS a mnoho dalšího...

Zobrazit celý článek >

Rady a tipy pro správnou péči a údržbu pracovní obuvi

Rady a tipy pro správnou péči a údržbu pracovní obuvi

Bohužel nic nevydrží věčně. Přesto existují způsoby, jak věcem prodloužit životnost. Přesně tak, hovoříme o údržbě. Vše potřebuje údržbu. S automobilem jezdíme do servisu, kde se o většinu údržby postarají odborníci. Jak prodloužit životnost věcem, které běžně používáme, ale neexistuje pro ně žádný pomyslný servis? V následujícím textu vám přiblížíme jak se správně postarat o pracovní obuv, aby vám vydržela v dobré kondici co nejdelší dobu. Rad je mnoho, času a prostoru málo, proto se bez dalších zbytečných řečí pustíme do práce.

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist