Ochranné pracovní pomůcky a další pracovní prostředky, jako jsou například čelovky, čistící a mycí prostředky, pracovní tašky, batohy nebo třeba i čistící hadry.

Ochrana pracovníka před pádem

Ochrana pracovníka před pádem

Práce je práce, ale zdraví má každý jenom jedno. Proč tedy riskovat více než musíte? Při práci ve výškách a nad hloubkou je důležitá vhodná ochrana. V současné době už je celá řada pracovních ochranných pomůcek, metod a prvků, které zmírňují nebezpečí. Proč je tedy nevyužít a zbytečně hazardovat?

Kdy a jak se chránit?

1. Do výškového rozdílu 1,5 m není způsob zabezpečení stanoven (mimo činnost nad vodou a jinými látkami). To ovšem neznamená, že by nebyla potřeba zvýšená opatrnost.

2. Ve výškovém rozdílu nad 1,5 m je nutná ochrana proti pádu z výšky kolektivním nebo osobním zajištěním. Při kolektivním zajištění jde o způsob zabezpečení pomocí ochranných a záchytných konstrukcí (zábradlí, lešení, sítě, ohrazení apod.). Pokud není tento způsob ochrany před pádem možné zajistit (z důvodu nákladnosti nebo jednoduchosti prací), musí být použito osobní zajištění pomocí zachycovacího postroje.

Osobní zajištění

Mezi oblíbené bezpečnostní prvky patří osobní jištění. Jedná se o bezpečnostní zachycovací postroje, které slouží k jištění pracovníka před pádem z výšky, nebo před pádem do hloubky, případně před sesutím. Osobní zajištění se řadí mezi osobní ochranné prostředky proti pádům z výšky.

Bezpečnostní zachycovací postroj musí splňovat požadavky normy ČSN EN 361, v opačném případě je nevyhovující a mohl by vážně ohrozit bezpečnost pracovníka.

Díky zachycovačům má pracovník volný pohyb rukou. Je vertikálně zajištěn díky ocelovým lankům nebo textilním popruhům o různých délkách. Právě systém těchto lanek a popruhů pracovníka při pohybu vytahují a navíjejí. Pokud však dojde k rychlejšímu pohybu, dojde k zastavení odvíjení a tím systém zabrání pádu pracovníka.

Zobrazit celý článek >

6 kroků, jak se ochránit při práci

6 kroků, jak se ochránit při práci

Ať jste cestář, dělník, elektrikář, kuchař, porybný, řezník, svářeč, zahradník nebo třeba zdravotní sestra, vždy se musíte, při výkonu svého povolání, dostatečně chránit. Rozhodně si přečtěte následující článek, který vám pomůže objasnit, jaké máte v otázce ochrany možnosti a jak postupovat při výběru správných ochranných pomůcek.

Naše společnost TOMIS CZ je předním odborníkem a dodavatelem v oblasti osobních ochranných pracovních prostředků, a tak Vám rádi poradíme a pomůže s vhodným výběrem. Zabýváme se také zakázkovou výrobou a jsme schopni Vám dodat ochranné pracovní prostředky na míru, přesně podle Vašich požadavků.

Pro představu jsme pro vás vybrali 6 kategorií nejpoužívanějších ochranných pomůcek, které si jednoduše můžete zakoupit prostřednictvím našeho e-shopu www.tomiscz.cz.

1. Navlečte si ochranné pracovní rukavice

Pro maximální ochranu Vašich rukou Vám nabízíme širokou škálu různých druhů pracovních rukavic. Kromě kombinovaných rukavic, které patří k těm nejpoužívanějším, máme v nabídce také zimní, textilní, kožené, kovové, jednorázové, chemicky odolné, žáruvzdorné pracovní rukavice a další. Vedle rukavic pro dospělé prodáváme také pracovní rukavice určené pro ty nejmenší, tedy pro děti. Ze značek můžeme zmínit například rukavice Ansell, Batmetall, Červa, Delta, Dipped Gloves, FreeHand, Fridrich a Fridrich, HexArmor, KIXX, Lanex, OS, Secura a slovenské rukavice Tachov.

Zobrazit celý článek >

Nehazardujte se zdravím a používejte spolehlivé ochranné pracovní prostředky

Nehazardujte se zdravím a používejte spolehlivé ochranné pracovní prostředky

Pro nejednu pracovní činnost je pro zachování bezpečnost nutné být vybaven ochrannými prostředky. Ať už se jedná o ochranné klapky na uši, brýle či helmy, vždy je nutné zvolit spolehlivý ochranný pracovní prostředek, protože jedině kvalitní prostředky dokážou maximálně zamezit případnému zranění.

Zobrazit celý článek >

Vyberte si kvalitní čelovku

Vyberte si kvalitní čelovku

Obrovskou výhodou čelovky proti klasické baterce je fakt, že máte volné ruce. Nic vám tak nebrání, abyste se pustili do úklidu tmavé a špatně osvětlené půdy nebo sklepa či jakýchkoliv dalších činností, u kterých potřebujete dostatek světla a obě ruce volné. Kvalitní čelovka bude vašim nepostradatelným pomocníkem i na dovolené pod stanem nebo třeba v případě, kdy holduje běhu i v pošmourném počasí.

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist