Ochranné pracovní pomůcky a další pracovní prostředky, jako jsou například čelovky, čistící a mycí prostředky, pracovní tašky, batohy nebo třeba i čistící hadry.

Nehazardujte se zdravím a používejte spolehlivé ochranné pracovní prostředky

Nehazardujte se zdravím a používejte spolehlivé ochranné pracovní prostředky

Nehazardujte se zdravím a používejte spolehlivé ochranné pracovní prostředky

Pro nejednu pracovní činnost je pro zachování bezpečnost nutné být vybaven ochrannými prostředky. Ať už se jedná o ochranné klapky na uši, brýle či helmy, vždy je nutné zvolit spolehlivý ochranný pracovní prostředek, protože jedině kvalitní prostředky dokážou maximálně zamezit případnému zranění.

Ochranné pracovní prostředky chrání zdraví i životy zaměstnanců a je nutné odebírat toto zboží od zkušeného a spolehlivého prodejce, který se na tomto poli dlouhodobě angažuje. Společnost TomisCZ nabízí na svých webových stránkách http://www.tomiscz.cz/ širokou škálu ochranných prostředků od oděvů, přes obuv až po ochranu zraku a suchu.

Chraňte svůj zrak a sluch

Ochranné brýle patří mezi nejdůležitější vybavení při mnohých pracovních činnostech. Zrakem vnímáme drtivou většinu informací z okolí a jeho poškození je ve většině případů nevratné, proto se vyplatí opatřit si ochranné brýle. V nabídce se setkáte s brýlemi, jež chrání Vaše oči vůči chemikáliím, jiskrám i UV záření. V nabídce jsou samozřejmě také ochranné štíty pro svářeče.

Pro práci v hlučném prostředí je naprosto nepostradatelná ochrana sluchu. Pro práci na místech s nižší hladinou zvuku stačí používat pěnové zátky, na hlučných místech je však důležité mít na sobě ochranné klapky.

V prašném prostředí je třeba chránit plíce

Práce v prostředí, kde hrozí nebezpečí pro dýchací soustavu, vyžaduje ochranu dýchacího ústrojí. Ta chrání naše zdraví proti částečkám prachu či nebezpečným chemikáliím. Základním prostředkem pro ochranu dýchací soustavy je rouška, pro vyšší ochranu jsou k dostání i respirátory či ochranné masky.

Veškeré ochranné pomůcky naleznete na www.tomiscz.cz

Pro vykonávání nebezpečných pracovních úkonů slouží další typy ochranných prostředků. Pro práci na stavbách bývají nutné ochranné přilby, podobně jako jsou nutné dřevorubecké přilby pro práce v lese. Pro pracovní činnosti ve vysokých výškách jsou nutné bezpečnostní postroje a jištění, které chrání proti pádu. Společnost TomisCZ nabízí širokou škálu ochranných prostředků také pro ostatní povolání, kde je třeba chránit své zdraví.

Další články v rubrice Ochranné pracovní pomůcky a další pracovní prostředky

Ochrana pracovníka před pádem

Ochrana pracovníka před pádem

Práce je práce, ale zdraví má každý jenom jedno. Proč tedy riskovat více než musíte? Při práci ve výškách a nad hloubkou je důležitá vhodná ochrana. V současné době už je celá řada pracovních ochranných pomůcek, metod a prvků, které zmírňují nebezpečí. Proč je tedy nevyužít a zbytečně hazardovat?

Zobrazit celý článek >

6 kroků, jak se ochránit při práci

6 kroků, jak se ochránit při práci

Ať jste cestář, dělník, elektrikář, kuchař, porybný, řezník, svářeč, zahradník nebo třeba zdravotní sestra, vždy se musíte, při výkonu svého povolání, dostatečně chránit. Rozhodně si přečtěte následující článek, který vám pomůže objasnit, jaké máte v otázce ochrany možnosti a jak postupovat při výběru správných ochranných pomůcek.

Zobrazit celý článek >

Předchozí články v rubrice Ochranné pracovní pomůcky a další pracovní prostředky

Vyberte si kvalitní čelovku

Vyberte si kvalitní čelovku

Obrovskou výhodou čelovky proti klasické baterce je fakt, že máte volné ruce. Nic vám tak nebrání, abyste se pustili do úklidu tmavé a špatně osvětlené půdy nebo sklepa či jakýchkoliv dalších činností, u kterých potřebujete dostatek světla a obě ruce volné. Kvalitní čelovka bude vašim nepostradatelným pomocníkem i na dovolené pod stanem nebo třeba v případě, kdy holduje běhu i v pošmourném počasí.

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist