Pracovní rukavice

Obyčejný člověk pracuje především rukama, proto by si je měl každý náležitě chránit. I když se to nezdá, tak pracovní rukavice zmírní i následky úderu kladivem, skutečně. O drobných zraněních jako jsou třísky, drobné popáleniny, pořezání a podobně se vlastně vůbec ani nemusíme bavit – zde pracovní rukavice svou funkci plní perfektně.

Tipy na zimní pracovní rukavice – mějte v zimě ruce v teple i při práci

Tipy na zimní pracovní rukavice – mějte v zimě ruce v teple i při práci

Držte své ruce v teple

Zima už zaklepala na dveře a venkovní teploty rozhodně nepřipomínají léto. Pro práci venku už rozhodně nevystačíte jen s holýma rukama nebo obyčejnými rukavicemi. Aby vám vaše práce šla od ruky, potřebujete kvalitní a teplé pracovní oděvy a ochranné pomůcky. A nesmíte zapomínat ani na kvalitní zimní pracovní rukavice

Ruce v teple a bezpečí při jakékoliv činnosti

Zimní pracovní rukavice jsou velmi důležité nejen při pracovních činnostech, ale využijete je i při volnočasových aktivitách. Jsou podšité teplým materiálem a nutně je potřebují pracovníci městských a technických služeb, silničáři, železničáři, stavební dělníci, lesníci a zemědělci. Na koho si jen vzpomenete. Potřebují je všichni, kdo pracují venku, tedy i například pouliční prodejci vánočních stromků nebo například prodavači ve stavebninách nebo v jiných prodejnách, kde obvykle nejsou vytápěné skladní haly. Zimní pracovní rukavice potřebují i zaměstnanci ve spedici a logistice a rozhodně je využijete i doma.

Jaké materiály se používají na výrobu zimních pracovních rukavic?

Zimní rukavice pro práci se vyrábějí z různých materiálů. E-shopy i kamenné prodejny prodávají pletené či zateplené kožené pracovní rukavice. Kdo nechce příliš utrácet, může zkusit rukavice kombinované. Ty se vyrábějí z kombinace kůže a bavlněné tkaniny. V zimní verzi se k nim přidá ještě teplá podšívka. Při výběru se soustřeďte na vlastnosti, které od zimních pracovních rukavic potřebujete. Patří mezi ně voděodolnost, prodyšnost, odolnost proti větru, skluzu, proti různým chemikáliím, vysokým či nízkým teplotám, apod.

 

Zimní pracovní rukavice zakoupíte v mnoha velikostech i barvách či provedeních, výběr je dostatečně široký, aby si vybral i nejnáročnější zákazník. Ceny nejsou nikterak vysoké a většinou se pohybují okolo 30 Kč až 190 Kč za jeden pár. Jestliže chcete pořídit nějaké opravdu speciální rukavice, může se cena vyšplhat i výše. Příkladem jsou například zimní rukavice 1st WIND značky OS, za které zaplatíte zhruba 600 Kč.

 

Kvalitní zimní rukavice nabízíme i my, vybírat můžete na našem e-shopu WWW.TOMISCZ.CZ, nebo navštivte naši kamennou prodejnu ve Středočeské Příbrami. Pár skvělých produktů představíme níže.

Rukavice BLUETAIL (ČERVA)

Bezešvé pletené zimní rukavice vyrobené z 100% akrylu, polomáčené v přírodním latexu. Pro lepší úchop je dlaň drsněná. Barva modro-žlutá. Cena 75,- Kč včetně DPH.

 

Rukavice HERON WINTER (ČERVA)

Celokožené pětiprsté rukavice. Dlaň a prsty vyrobeny z vepřové lícovky, hřbet z vepřové štípenky. Rukavice jsou opatřeny teplou podšívkou. Barva žlutá-bílá. Cena 95,- Kč včetně DPH.

 

Rukavice PELICAN BLUE WINTER (ČERVA)

Zateplené rukavice šité z jemné lícové kozinky v dlani a modré bavlněné tkaniny na hřbetu. Manžeta na suchý zip. Barva bílá-modrá. Cena 115,- Kč včetně DPH.

 

Rukavice FLAMINGO (ČERVA)

Rukavice šité z bavlněného úpletu, máčené v PVC, s polyuretanovou vložkou a podšívkou z teplákoviny, v celkové délce 35 cm, velikost 11, barva oranžová. Cena 153,- Kč včetně DPH.

 

Rukavice CERVINUS (FreeHand)

Komfortní kombinované zimní rukavice z hovězí lícovky a bavlněného kanvasu. Zateplené materiálem Thinsulate 40 g. Barva šedá. Velikost 12. Cena 160,- Kč včetně DPH.

 

Rukavice OTUS (FreeHand)

Rukavice šité z kvalitní umělé kůže v dlani a na prstech pro ochranu před vlhkostí, z nylonu a Spandexu na hřbetu, s podšívkou z polyesterového microfleecu, zateplením 3M Thinsulate (100 g/m2) a zesílením mezi palcem a ukazováčkem, barva khaki-černá. Cena 266,- Kč včetně DPH.

 

Pracovní rukavice 1st WIND (OS – Otto Scheuscher)

Šité rukavice z polyesteru/Spandexu® v Hi vis barvě. Dlaň těchto rukavic je povrstvená reliéfním černým PU. Všitá Suprablock podšívka v dlani a na prstech, rozdělená na části kvůli pohodlí. Podšívka mix z bambusového vlákna a mikropolyesteru. Reflexní prvky a potisk na hřbetu rukavice. Vrchní strana palce z froté materiálu vhodného pro odstraňování potu. Neoprenová manžeta na suchý zip. Plastový háček s označením velikosti. Cena 519,- Kč včetně DPH.

 

Předchozí články v rubrice Pracovní rukavice

Vybíráte vhodné pracovní rukavice? Máme pro Vás několik tipů

Vybíráte vhodné pracovní rukavice? Máme pro Vás několik tipů

Existují dva základní druhy pracovních rukavic, které na českém trhu seženete. Zaprvé jsou to rukavice celokožené, které jsou pro svou odolnost vhodné spíše pro práci ve venkovním prostředí či pro práci v zimních měsících. Druhým druhem jsou rukavice kombinované, jež se vyrábějí speciálně pro letní a zimní měsíce zvlášť. Tento druh je o něco málo méně bytelnější než celokožené, z tohoto důvodu jsou vhodné spíše pro práci uvnitř.

Zobrazit celý článek >

Kombinované pracovní rukavice od společnosti TOMISCZ

Kombinované pracovní rukavice od společnosti TOMISCZ

U některých profesí je třeba dbát na důkladnou ochranu a nezbytnou součástí pracovního vybavení jsou např. pracovní rukavice. Ty se vyrábějí v různých variacích, takže je možné si koupit třeba pracovní rukavice určené pro zimní období, jednorázové nebo speciální rukavice vhodné pro děti.

Zobrazit celý článek >

Pracovní rukavice

Pracovní rukavice

 Obyčejný člověk pracuje především rukama, proto by si je měl každý náležitě chránit. I když se to nezdá, tak rukavice zmírní i následky úderu kladivem, skutečně. O drobných zraněních jako jsou třísky, drobné popáleniny, pořezání a podobně se vlastně vůbec ani nemusíme bavit – zde rukavice svou funkci plní perfektně. Existují různé profese, ve kterých si své ruce musíte chránit pomocí rukavic.  

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist