Blog na téma pracovní oděvy a jiné ochranné pracovní prostředky

Během realizace vašeho projektu, nebo v práci se často dostanete do situace kdy oceníte podporu dobrého pracovního oděvu. Ten vás má samozřejmě chránit, ale také mnohdy poskytne praktické vymoženosti, které vám práci usnadní. Je pouze na vás zda se rozhodnete využít levného oděvu, kterého funkcí je především to, že ho máte, nebo se vydáte cestou pečlivějšího výběru kdy prvořadá není cena, ale kvalita a přidaná hodnota.

Ochranné štíty a obličejové přilby Peltor od společnosti 3M

Ochranné štíty a obličejové přilby Peltor od společnosti 3M

Ochranné štíty a obličejové přilby Peltor od společnosti 3M

Pracujete ve stavebnictví, v lesnictví nebo v podobném oboru? Pokud ano, jistě budete souhlasit s tím, že ochrana hlavy je v některých oblastech nesmírně důležitá. Pokud Vám záleží na Vašem zdraví (nebo zdraví Vašich zaměstnanců), měli byste dál používat pouze kvalitním ochranné pomůcky od prověřených výrobců.

 

V kategorii výrobků určených pro ochranu hlavy si u nás můžete objednat kvalitní produkty od americké společnosti 3M. Konkrétně nabízíme např. ochranné přilby, obličejové štíty, náhlavní soupravy (multisystémy) a další zboží. Výhodou multisystémů od 3M je jejich univerzálnost, maximální pohodlí a možnost v jednom produktu vyřešit ochranu hlavy, zraku i sluchu.

Společnost 3M

Společnost 3M, jejíž produkty Vám v našem e-shopu www.tomiscz.cz nabízíme, je významným americkým výrobcem. 3M nabízí produkty pro celou řadu odvětví – od průmyslu přes kancelářské výrobky, zdravotnické vybavení až po elektroniku, telekomunikace nebo komerční grafiku. Firma byla založena již v roce 1902 v Minnesotě a dnes vyrábí více než 55 000 různých produktů. Jejich nabídku ochranných pracovních pomůcek najdete v našem internetovém obchodě.

Zobrazit celý článek >

Ochrana pracovníka před pádem

Ochrana pracovníka před pádem

Práce je práce, ale zdraví má každý jenom jedno. Proč tedy riskovat více než musíte? Při práci ve výškách a nad hloubkou je důležitá vhodná ochrana. V současné době už je celá řada pracovních ochranných pomůcek, metod a prvků, které zmírňují nebezpečí. Proč je tedy nevyužít a zbytečně hazardovat?

Kdy a jak se chránit?

1. Do výškového rozdílu 1,5 m není způsob zabezpečení stanoven (mimo činnost nad vodou a jinými látkami). To ovšem neznamená, že by nebyla potřeba zvýšená opatrnost.

2. Ve výškovém rozdílu nad 1,5 m je nutná ochrana proti pádu z výšky kolektivním nebo osobním zajištěním. Při kolektivním zajištění jde o způsob zabezpečení pomocí ochranných a záchytných konstrukcí (zábradlí, lešení, sítě, ohrazení apod.). Pokud není tento způsob ochrany před pádem možné zajistit (z důvodu nákladnosti nebo jednoduchosti prací), musí být použito osobní zajištění pomocí zachycovacího postroje.

Zobrazit celý článek >

6 kroků, jak se ochránit při práci

6 kroků, jak se ochránit při práci

Ať jste cestář, dělník, elektrikář, kuchař, porybný, řezník, svářeč, zahradník nebo třeba zdravotní sestra, vždy se musíte, při výkonu svého povolání, dostatečně chránit. Rozhodně si přečtěte následující článek, který vám pomůže objasnit, jaké máte v otázce ochrany možnosti a jak postupovat při výběru správných ochranných pomůcek.

Zobrazit celý článek >

Rady a tipy pro správnou péči a údržbu pracovní obuvi

Rady a tipy pro správnou péči a údržbu pracovní obuvi

Bohužel nic nevydrží věčně. Přesto existují způsoby, jak věcem prodloužit životnost. Přesně tak, hovoříme o údržbě. Vše potřebuje údržbu. S automobilem jezdíme do servisu, kde se o většinu údržby postarají odborníci. Jak prodloužit životnost věcem, které běžně používáme, ale neexistuje pro ně žádný pomyslný servis? V následujícím textu vám přiblížíme jak se správně postarat o pracovní obuv, aby vám vydržela v dobré kondici co nejdelší dobu. Rad je mnoho, času a prostoru málo, proto se bez dalších zbytečných řečí pustíme do práce.

Zobrazit celý článek >

Pracovní oděvy ČERVA

Většina z vás asi společnost ČERVA důvěrně zná, ale raději ji na několika řádcích představíme. ČERVA je velkoobchodní dodavatel OOPP. Na mezinárodním trhu s ochrannými pomůckami se vyskytuje už od roku 1991. Za ta léta se stala společnost ČERVA velice kvalitně pracujícím velkoobchodním dodavatelem, na kterého je spoleh...

Zobrazit celý článek >

Jak se orientovat v sortimentu pracovní obuvi a co znamenají jednotlivé normy

Jak se orientovat v sortimentu pracovní obuvi a co znamenají jednotlivé normy

Pracovní obuv je velmi důležitou součástí při každé práci. Nemusí jít pouze o zaměstnání, pracovní obuv je vhodná i při ostatních aktivitách. Kvalitní pracovní obuv chrání před úrazem, poskytuje komfort při celodenním nošení a tak se Vaše nohy nebudou cítit unavené. Kvalitní, bezpečná a pohodlná pracovní obuv je základ pracovního oděvu. Dnes je k dostání široký sortiment pracovní obuvi...

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist