Blog na téma pracovní oděvy a jiné ochranné pracovní prostředky

Během realizace vašeho projektu, nebo v práci se často dostanete do situace kdy oceníte podporu dobrého pracovního oděvu. Ten vás má samozřejmě chránit, ale také mnohdy poskytne praktické vymoženosti, které vám práci usnadní. Je pouze na vás zda se rozhodnete využít levného oděvu, kterého funkcí je především to, že ho máte, nebo se vydáte cestou pečlivějšího výběru kdy prvořadá není cena, ale kvalita a přidaná hodnota.

Pracovní montérky

Pracovní montérky

Montérky jsou nejznámějším a nejpoužívanějším typem pracovních oděvů. Můžeme se s nimi setkat na staveništích, ale i ve fabrikách a továrnách. Na montérkách je zajímavé především to jak bývají opomíjené. Ve skutečnosti je jejich důležitost mnohem vyšší než si většina lidí myslí.

Pracovní montérky a efektivita práce

Je zjevné, že kvalitní montérky, které jsou pohodlné a svou ochrannou funkci plní stoprocentně jsou výhrou jak pro zaměstnance, tak pro jeho zaměstnavatele. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, v takovémto oděvu prokazatelně stoupá efektivita práce zaměstnance, co je výhra pro zaměstnavatele. Na druhé straně jsou kvalitní pracovní oděvy pro pracovníka podstatně pohodlnější, cítí se v nich lépe a tím pádem se mu i lépe pracuje.

Pracovní montérky a styl

Po velmi dlouhou dobu byli montérky synonymem nevkusného oblečení, ve kterém člověk musel chodit do práce. V poslední době se ale i toto mění, pracovní montérky jsou čím dále modernější, sledují trendy a nesnaží se být pouze praktické.
Montérky se stávají součástí korporátní identity, často můžete vidět pracovníky, které podle jejich montérek okamžitě přiřadíte ke konkrétní společnosti. Například montérky, které používají pracovníci společnosti John Deere jsou dokonce všeobecně oblíbené a vyrábějí se jejich kopie.

Zobrazit celý článek >

Pracovní obuv

Pracovní obuv

To co má pracovník obuté během pracovní doby může podstatně ovlivnit jeho výkonnost, efektivitu práce i celkové nasazení. Pracovní obuv je důležitá, musí perfektně sedět a samozřejmě, dodržovat určité standardy potřebné pro výkon dané práce.

Pracovní obuv, jak důležitá je ochrana?

Prvním, co nás při výběru bot do práce bude zajímat jsou jejich ochranné vlastnosti. Známým ochranným prvkem jsou ocelí vyztužené špičky, které mají nohu ochránit před pádem těžkého předmětu. Na ocelovou špičku si musíte dát velký pozor! Nekvalitní boty totiž mají přesně opačný účinek a ocel ve špičce způsobí mnohem více škody jako užitku. Proto se na kvalitních ochranných botách neoplatí šetřit, může se vám to vymstít.

Zobrazit celý článek >

Pracovní rukavice

Pracovní rukavice

 Obyčejný člověk pracuje především rukama, proto by si je měl každý náležitě chránit. I když se to nezdá, tak rukavice zmírní i následky úderu kladivem, skutečně. O drobných zraněních jako jsou třísky, drobné popáleniny, pořezání a podobně se vlastně vůbec ani nemusíme bavit – zde rukavice svou funkci plní perfektně. Existují různé profese, ve kterých si své ruce musíte chránit pomocí rukavic.  

Zobrazit celý článek >

Pracovní kalhoty

Pracovní kalhoty

Základem každého pracovního oděvu jsou kalhoty. Většinou jde o montérkové kalhoty, které se vybírají na základě preferencí majitele a profese, které se věnuje. Kalhoty by měly být z kvalitního materiálu, zdvojená kolena také nejsou na škodu. Zároveň ale nesmí majitele omezovat při pohybu. Proto jsou někdy lepší volnější kalhoty, nebo kalhoty s laclem.

Na trhu je nabídka nepřeberného množství montérkových kalhot. Od normálních kalhot, přes kalhoty s laclem až k speciálním kalhotám uzpůsobeným přímo dané profesi. Je třeba zvážit každé pro a proti daných kalhot a vybírat na základě přesné představy ohledně činnosti, kterou v nich budete vykonávat.

Zobrazit celý článek >

Pracovní pláště

Pracovní pláště

Pracovní pláště jsou snad jedinou kategorií pracovních oděvů, která není určena primárně na ochranu. Pláště jsou často používány jako uniforma, oděv určený na rozlišení zaměstnanců od zákazníků v obchodech, nebo v nemocnicích.

Pracovní pláště se hojně využívají i ve fabrikách. Pracovníci, kteří nepotřebují plnohodnotnou ochranu celého těla mnohdy po továrně běhají vyzbrojeni pouze technickým modrým pláštěm v kombinaci se žlutou pracovní přilbou.

Zobrazit celý článek >

Pracovní bundy

Pracovní bundy

Pracovní bundy jsou především sezónním pracovním oděvem. Uplatnění najdou na podzim a v zimě kdy chrání před deštěm, sněhem a zimou. Vzhledem k tomu, že člověk musí pracovat celý rok jsou bundy velmi důležité a tato důležitost je nezpochybnitelná. Kvalitní bunda je právě to co vám i v nepříznivých povětrnostních podmínkách umožní pracovat v relativním pohodlí a pokud zvolíte tu správnou, dostatečně kvalitní, tak i v teple a suchu.

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist