Blog na téma pracovní oděvy a jiné ochranné pracovní prostředky

Během realizace vašeho projektu, nebo v práci se často dostanete do situace kdy oceníte podporu dobrého pracovního oděvu. Ten vás má samozřejmě chránit, ale také mnohdy poskytne praktické vymoženosti, které vám práci usnadní. Je pouze na vás zda se rozhodnete využít levného oděvu, kterého funkcí je především to, že ho máte, nebo se vydáte cestou pečlivějšího výběru kdy prvořadá není cena, ale kvalita a přidaná hodnota.

Pracovní vesty

Pracovní vesty

Pracovní vesty mají hlavně praktický účel. Využívají se především jako odkladný prostor a ochranná funkce je až na druhém místě. Vesta může být kompromisem kdy vám na jaře chybí úložný prostor a teplo bundy, kterou jste nosili celou zimu, ale již není taková zima, aby jste ji mohli dále nosit.

Pracovní vesty, když je teplo a není teplo

V jistém období roku je příliš teplo na nošení bundy, ale příliš zima na nenošení. Právě v této chvíli přichází na scénu pracovní vesty. Jako u každého oděvu i u vest existují různé varianty nabízející silnější, nebo slabší zateplení – vše záleží od vás. V každém případě, absence rukávů vám poskytne větší volnost a lepší větrání v porovnání s bundou. Díky tomu vám ani v relativně silně zateplené vestě nebude příliš teplo.

Pracovní vesty, když máte málo prostoru

Znáte to, potřebujete mít v ruce metr, kladivo, šroubovák, hřebíky, šrouby a ještě další asi milion věcí. Donedávna jste vše přehledně rozdělili do kapes na bundě a na kalhotách, zima už ale skončila a na bundu je příliš teplo. Pomůže vám pracovní vesta, některé modely nabízí až sedm kapes, do kterých s přehledem naskládáte vše co potřebujete mít hned po ruce a nemusíte se pro to pořád vracet, nebo ohýbat.

Zobrazit celý článek >

Ochranné přilby

Ochranné přilby

V mnoha fabrikách se velmi pečlivě dodržují bezpečnostní normy a můžete tak vidět dělníky běhající v klasických žlutých přilbách. Jenže není to jen o pravidlech, stejně jako si dáte přilbu při jízdě na kole, nebo motorce by jste ji měli mít na hlavě během práce – pokud to její charakter vyžaduje.

Ochranné přilby vám mohou zachránit život

Již ta nejlevnější ochranná přilba ve velké míře zmírňuje dopady nárazu těžkého, nebo ostrého předmětu na vaši hlavu. Ve skutečnosti to co mnohdy může stát mezi vámi a zraněním s trvalými následky je kromě vaší pozornosti právě ochranná přilba.

Zobrazit celý článek >

Ochranné brýle

Ochranné brýle

Při mnoha pracích je v ohrožení zrak, který je velmi důležitý a zranitelný. To co vás ochrání jsou kvalitní ochranné brýle, kterých na trhu naleznete nepřeberné množství. Výběr je skutečně rozmanitý a záleží jen na tom co potřebujete a preferujete.

Pokud se na něčem skutečně nevyplatí šetřit jsou ochranné brýle. Ty levné jsou nepohodlné, padají z hlavy a po čase je skrze ně obraz zkreslený. Naopak kvalitní brýle chrání zrak i před vlivy, které nevidíte – UV filtr již je standardem u všech brýlí, které stojí za to.

Zobrazit celý článek >

Newsletter

Buďte informováni o všech novinkách na našem blogu!! Prihlašte si newsletter..

TOPlist